Tinder czy Badoo? Co jest lepsze?

Istnieje sporo różnych aplikacji czy portali randkowych, jednak od lat na telefonach ludzi na całym świecie króluje Tinder oraz Badoo. Która aplikacja jest lepsza? Co je od siebie różni? Gdzie znajdziesz przelotną znajomość opierającą się tylko i wyłącznie na seksie, a gdzie znajdziesz kogoś, z kim stworzysz stały związek na lata? Odpowiadamy!

Aplikacje randkowe to świetna metoda, aby poznać nowe osoby, wyrwać się z domu, odskoczyć od nudnej pracy w korporacji czy też się zabawić. Znajdziesz na nich osoby od siebie zarówno starsze, jak i młodsze. Osoby, które mieszkają w twojej okolicy, jak i osoby, które mieszkają na drugim końcu świata. Znajdziesz tam ludzi chętnych na układy typu ONS czy FWB, jak i kogoś, kto “szuka żony” lub “szuka męża”. To, czego ty szukasz i czego ty oczekujesz, zależne jest już tylko i wyłącznie od ciebie samego. Nie wiesz jednak na którą aplikację się zarejestrować? Którą ściągnąć? Pomożemy ci dokonać tego wyboru!

Tinder - dla kogo jest to idealna aplikacja?

Tinder jest bardzo popularną aplikacją wśród młodych osób. W stanach istnieje przekonanie, że jest to platforma, za pomocą której znajdziesz kogoś chętnego na jednorazowe spotkanie czy spotkania na zasadzie FWB, czyli friends with benefits. Nie jest to jednak zasada, której należy się kluczowo trzymać. Z Tindera stworzyło się wiele związków czy nawet małżeństw. Wszystko zależy od tego, na co się nastawiasz i jakie masz wymagania względem potencjalnego partnera czy partnerki.

Tinder w obsłudze jest naprawdę prosty. Pobierasz aplikację, rejestrujesz się za pomocą Facebooka, numeru telefonu czy adresu e-mail, a następnie uzupełniasz podstawowe informacje o sobie takie jak imię, wiek, miejsce, w którym pracujesz, szkołę, do której chodzisz i tworzysz kreatywny opis, który ma za zadanie zachęcić drugą osobę do przesunięcia w prawo. Cała zabawa polega na tym, że aplikacja pokazuje ci osoby, które pasują do twoich wytycznych (odległość od siebie, płeć i wiek). Na podstawie wieku, imienia, zdjęć oraz opisu przesuwasz w prawo lub w lewo. Swipe w lewo oznacza, że osoba ci się nie podoba, nie pasuje. Swipe w prawo otwiera ci możliwość konwersacji, o ile druga osoba również przesunie w prawo/da ci serduszko. Wtedy możecie do siebie napisać. Wtedy możecie rozmawiać, żartować, wysyłać sobie gify, a finalnie umówić się na spotkanie.

Tinder, podobnie jak wiele innych aplikacji posiada opcje premium, które są oczywiście płatne.

  • Tinder Plus pozwala ci na: nieograniczone polubienia, drugą szansę, 5 superlajków na dzień, 1 boost w miesiącu, paszport i brak reklam.

Druga szansa umożliwia cofnięcie ostatniego polubienia lub kosza. Stosujesz to w momencie, w którym pominąłeś przez przypadek kogoś, kogo chciałbyś poznać.

Superlajk to ikonka niebieskiej gwiazdki. W ten sposób pokazujesz komuś, że bardzo ci się podoba. Osoba po drugiej stronie ekranu widzi to, że dałeś jej superlajka, nawet jeśli sama korzysta z darmowej wersji aplikacji.

Boosty dają Ci możliwość bycia jednym z najpopularniejszych profili w Twojej okolicy przez 30 minut.

Paszport jest funkcją premium, która umożliwia dawanie polubień, łączenie się w pary i czatowanie z innymi osobami na całym świecie.

  • Tinder Gold pozwala ci: zobaczyć kto cię polubił, zanim przesuniesz. Daje ci nowe top wybory każdego dnia, nieograniczone polubienia, drugą szansę, 5 superlajków na dzień, 1 boost w miesiącu, paszport oraz brak reklam.

Top Wybory to najnowszy dodatek do wersji Tinder Gold oraz Platinum, utworzony po to, aby proponować ci najbardziej godnych uwagi kandydatów na pary.

Funkcja Lubi Cię pozwala zobaczyć, kto cię lubi, zanim zdecydujesz się odwzajemnić polubienie.

  • Tinder Platinum pozwala ci na te same funkcje co Plus oraz Gold, czyli: zobacz, kto cię polubił zanim przesuniesz, nowe top wybory każdego dnia, nieograniczone polubienia, druga szansa, 5 superlajków na dzień, 1 boost w miesiącu, paszport oraz brak reklam. Dodatkowo otrzymujesz możliwość napisania wiadomości do drugiej osoby przed dopasowaniem. Twoje polubienia mają pierwszeństwo przed innymi dzięki Priorytetowym polubieniom oraz możesz zobaczyć polubienia wysłane w ciągu ostatnich 7 dni.

Badoo - dla kogo jest to idealna aplikacja?

Istnieje przekonanie, że Badoo to aplikacja dla osób raczej w średnim wieku, jednak oczywiście nie jest to wymóg. Korzystają z niej zarówno osoby starsze, jak i młodsze. Badoo w obsłudze jest nieco trudniejsze niż Tinder, jednak spokojnie, wszystko jest do ogarnięcia. Główny zamysł oraz schemat jest bardzo podobny. Istnieje jednak kilka różnic, o których warto wspomnieć.

Po pobraniu aplikacji rejestrujesz się za pomocą maila, Facebooka czy np. Apple ID, jeśli jesteś posiadaczem iPhone. Następnie uzupełniasz swój profil. Podajesz dane takie jak wiek, imię oraz wrzucasz jedno lub kilka zdjęć. Tinder daje ci możliwość stworzenia opisu, Badoo również, jednak tutaj masz więcej opcji. Na Badoo możesz uzupełnić informacje o sobie takie jak np. język, budowa ciała, wzrost, orientacja, status (w związku, wdowa, singiel itp.), dzieci, alkohol (tak/nie/okazjonalnie), papierosy (tak/nie/okazjonalnie) oraz mieszkam (sama/z kimś). Ustawiasz także takie rzeczy jak płeć, czyli kogo szukasz, możesz zaznaczyć opcję, aby pokazywały ci się tylko osoby, które są teraz online, wiek, hobby (tu wpisujesz dowolne).

Badoo posiada także pytania profilowe, czyli serię pytań, na które możesz odpowiedzieć i widoczne będą one na twoim profilu. Te pytania to np. “Jak lubisz się rozpieszczać?”, “Co Cię rozśmiesza?” czy “Co kupisz, jeśli wygrasz pieniądze na loterii?”.

Badoo ma jednak nieco inny schemat działania. W prawo przesuwasz osoby, które cię interesują, w lewo, te, które odrzucasz. Przesuwając na dół, schodzisz do opisu tej osoby, a klikając na środkową ikonkę, możesz napisać do użytkownika. Zarówno plusem, jak i minusem jest to, że w zamian za kredyty, możesz napisać nawet do osoby, która nie dała ci serduszka. Niestety skutkuje to naprawdę sporym spamem. Zwłaszcza jeśli jestes młodą, atrakcyjną kobietą.

W zamian za kredyty możesz np. pojawić się na szczycie “Ludzi w okolicy”, napisać do osoby, z którą nie masz dopasowania i wiele innych. Kredyty możesz uzyskać za darmo, w zamian za oglądanie reklam lub zapłacić za nie normalnymi pieniędzmi.

Stos 1250 kredytów to koszt 170 złotych. Portfel z 2750 kredytów to koszt 337 złotych, a garść 550 kredytów to koszt 84 złote. Warto jednak polować na promocje, jeśli wykup takiego pakietu cię interesuje.

Co jest lepsze - Tinder czy Badoo?

Teraz gdy wiesz już, jak działają obie aplikacje, czas odpowiedzieć na pytanie “co jest lepsze?”. Ciężko dać jednoznaczną odpowiedź, w końcu wszystko zależy nie od samej aplikacji, a od twoich oczekiwań, ludzi w twojej okolicy itp. Dla osób młodych polecilibyśmy Tindera, dla tych nieco starszych Badoo. Nie oznacza to jednak, że będąc przykładowo po 30stce czy po 40stce nie znajdziesz miłości na Tinderze. Wręcz przeciwnie — wciąż jest to możliwe. Według danych przedstawionych przez portal antyweb.pl w zeszłym roku skorzystało z aplikacji Tindera 3,2% polskich internautów. W większości byli to mężczyźnie (55%) w wieku pomiędzy 16-24 lat (48%). Kolejną grupą wiekową (30%) byli użytkownicy w wieku 25-34 lata oraz 35-44 lata (18%). Powyżej tych progów już w znikomym odsetku 4%.

Zachęcamy cię więc do spróbowania obu aplikacji i wybrania tej, która bardziej ci odpowiada!